فارس: آمارهای رسمی دولت اسپانیا نشان می دهد میزان واردات نفت این کشور از ایران طی ماه ژانویه 2012 میلادی نسبت به دسامبر بیش از 31 درصد کاهش داشته است.

به گزارش رویترز میزان واردات نفت اسپانیا از ایران طی ماه ژانویه کاهش داشته و این کشور نفت بیشتری را در این مدت از عراق و نیجریه وارد کرده است .

بر اساس این گزارش اتحادیه اروپا قصد دارد تحریم های نفتی خود بر ضد ایران را از ابتدای جولای اعمال کند . اتحادیه اروپا از کلیه اعضای خود خواسته است تا واردات نفت از ایران را از ابتدای جولای متوقف کنند و از هم اکنون به فکر جایگزین کردن نفت ایران باشند .

بر این اساس شورای ذخایر راهبردی انرژی اسپانیا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد میزان واردات نفت این کشور از ایران طی ماه ژانویه 2012 میلادی به کمتر از 279 هزار تن رسیده است که این رقم نسبت به دسامبر بیش از 31 درصد کاهش نشان می دهد. بر این اساس ایران طی ماه ژانویه کمتر از 6 درصد نفت مورد نیاز اسپانیا را تامین کرده است در حالی که این رقم طی ماه دسامبر به بیش از 9.5 درصد رسیده بود.

اسپانیا بخش مهمی از نفت مورد نیاز خود را از کشورهای عراق نیجریه و لیبی وارد می کند .

منابع آگاه بازار نفت اعلام کردند به نظر می رسد میزان واردات نفت اسپانیا از ایران طی ماه فوریه نیز بیش از پیش کاهش یافته است . گر چه شرکت رپسول بزرگترین شرکت پالایشگاهی اسپانیا از ارائه توضیحات در این خصوص خودداری کرده است ولی دولت اسپانیا در ماه فوریه اعلام کرد دو شرکت بزرگ نفتی این کشور در حال جایگزینی نفت ایران با نفت عربستان روسیه و عراق هستند . شرکت سپسا دومین شرکت پالایشگاهی اسپانیا نیز اعلام کرد واردات نفت خود از ایران را کاهش داده و نفت بیشتری را از امارات وارد کرده است .
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.