خانواده قربانیان حملات 11 سپتامبر 2001 در آمریکا از حکم امروز دادگاه فدرال این کشور مبنی بر اینکه آن‌ها می‌توانند از عربستان سعودی به عنوان یکی از عاملان این حملات شکایت کنند، استقبال کردند.
 
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ای‌.بی.سی نیوز، اکثر هواپیماربایانی که به برج‌های مرکز تجارت جهانی و ساختمان پنتاگون در سال 2001 حمله کردند، از عربستان سعودی بودند و در شکواییه خانواده قربانیان این حادثه آمده است که اکثر سرمایه‌گذاری‌های مالی برای تروریست‌های القاعده از عربستان سعودی صورت می‌گیرد.
 
پیش از این اقدامی مشابه علیه عربستان سعودی در سال 2002 توسط یک دادگاه فدرال بلوکه شد و این دادگاه اعلام کرده بود که پادشاهی عربستان مصونیت حاکمیتی دارد اما این حکم توسط دادگاه فدرالی که سه قاضی حکم آن را صادر می‌کرد باطل اعلام شد.
 
خانواده‌های کسانی که جان خود را در حملات 11 سپتامبر از دست داده بودند و سرمایه‌گذارانی که میلیاردها دلار به دلیل تخریب مراکز تجاری خود خسارت دیده بودند، عربستان سعودی را به حمایت مالی از القاعده متهم کرده و اعلام کردند که این کشور با علم به اینکه القاعده از پول‌ها در راه تروریسم استفاده می‌کند، این کار را انجام داده است.
 
این شکواییه یک دهه پیش توسط شرکت کوزن اوکانر در فیلادلفیا تنظیم شده بود و طی آن دولت عربستان و اعضای خانواده سلطنتی این کشور به ایجاد موسسات خیریه‌ای که عملیات‌های القاعده را سرمایه‌گذاری می‌کنند، متهم شده بودند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.