اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

بهمنی از تحقیق و تفحص بانک مرکزی:

جنگلی پشت تحقیق و تفحص است/اگر می‌گذاشتند دلار زیر 2 هزار تومان بود

بهمنی رییس کل بانک مرکزی صبح امروز که بعد از مدتها در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرده بود در پاسخ به سوالی در مورد تحقیق و تفحص از بانک مرکزی گفت: از تحقیق و تفحص از بانک مرکزی استقبال می‌کنیم چون به این امر اعتقاد داریم.

به گزارش ایسنا، محمود بهمنی با بیان اینکه عملکرد بانک مرکزی شفاف است و ما بهترین عملکرد را در این چهار الی پنج سال داشتیم گفت: با توجه به هجمه دشمن علیه ایران و تحریم‌های صورت گرفته مطرح کردن موضوع تحقیق و تفحص در چنین شرایطی بی‌انصافی است.

با تحقیق و تفحص مشکلی ندارم

وی ادامه داد: مطرح شدن موضوع تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در مجلس شورای اسلامی باعث ایجاد نوساناتی در ارز شد و ما دیدیم که حدود 500 تومان قیمت ارز را بالا برد.

وی با بیان اینکه ما به تحقیق و تفحص احترام می‌گذاریم ولی باید به پیامد مطرح شدن این گونه مسائل نیز توجه داشت گفت: می توانستند کمیسیون‌های تخصصی مجلس بیایند و مسائل را ببینند به نحوی که سر و صدایی نیز صورت نگیرد چرا که ما در حال حاضر در حد کافی در خارج از کشور مساله داریم.

وی گفت: پشت تحقیق و تفحص پنجره‌ای است که ان شاءالله اگر باز شود یک جنگلی را خواهیم دید.

نمی توان به همه موضوعات پاسخ داد

وی در مورد درخواست خبرنگاران در ارتباط با توضیح دادن هرچه بیشتر این موضوع گفت: خیلی از مسائل است که نمی‌شود گفت البته ابهاماتی نیز وجود دارد که امیدواریم وقتی نهادهای نظارتی وارد قضیه می‌شوند به این مسائل توجه کنند.

15 سال قبل بازنشسته شده‌ام

وی همچنین در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه او تقاضای بازنشستگی از ریاست بانک مرکزی کرده با تکذیب این موضوع گفت: من حدود 46 سال سابقه دارم و چهار سال آینده میزان سابقه کاری من به نیم قرن می‌رسد و در واقع من 15 سال قبل بازنشسته شده‌ام و حکمی که اکنون از رییس‌جمهوری دارم ورای حکم بازنشستگی است.

وی گفت: در شرایط کنونی کسی استعفا نمی‌دهد و ما سرباز امام زمان(عج) هستیم و اگر کسی در مورد عملکردش مشکلی وجود دارد آن را باید بردارند و مسائل مطرح شده در این ارتباط در مورد من درست نیست.

پول بیت‌المال را به خزانه بازگرداندیم

وی همچنین در مورد حکم دیوان محاسبات در ارتباط با وی مبنی بر انفصال از خدمت گفت: به ما می‌گویند تخلف صورت گرفته و جرمی که اعلام شده برداشت از حساب افراد خاطی است.

وی افزود: ما به این افراد ارز داده بودیم که کالا وارد کنند ولی کالا وارد نکردند و در بازار آزاد ارز را فروخته‌اند و ما در این ارتباط 30 هزار میلیارد از حساب کسانی که در این ارتباط تخطی کرده‌اند برداشت کرده‌ایم و در واقع پول بیت‌المال را به خزانه بازگردانده‌ایم.

بهمنی با بیان اینکه ما در واقع از حساب افراد متخلف برداشت کردیم و آن را به خزانه واریز کردیم ادامه داد: گرفتن پول بیت‌المال هزینه دارد و من آن را قبول کردم و خوشحال هستم که این گونه شد و اگر مورد مواخذه قرار می گیریم در مورد این گونه اقدامات است.

باز هم قرار است از حساب‌ها برداشت کنیم

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه باز هم قرار است که حدود 2 هزار میلیارد برداشت‌ داشته باشیم گفت: دیوان محاسبات محترم است و مصوبات آن روی چشم ما قرار دارد و من فکر می‌کردم در طول 45 الی 46 سالی که مشغول به انجام کار هستم تنها موردی که اگر در مورد آن تشویق ‌شوم برگشت 32 هزار میلیارد پول به بیت‌المال بود و من به دنبال بقیه پول‌ها برای بازگرداندن به خزانه بیت‌المال هستم.

پول به حساب شخصی‌مان واریز نشده است

وی با بیان اینکه شاید اطلاعات دیوان محاسبات از ما بیشتر باشد و آنها به ما بگویند پس بدهید ما پس می‌دهیم ولی ما این پول‌ها را که برداشت کرده‌ایم به حساب شخصی خود واریز نکرده‌ایم بلکه به خزانه واریز کرده‌ایم و پول بیت‌المال را بازگردانده‌ایم واگر این پول‌ها برداشت نمی‌شد در ارتباط با پرداخت حقوق نیز با مشکل روبرو می‌شدیم بنابراین پول کارکنان را تامین کرده‌ایم.

بهمنی بار دیگر به موضوع تحقیق و تفحص از بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: من فکر می‌کنم 90 درصد از کسانی که به این موضوع رای داده‌اند مسائل را نمی‌دانند یکسری مسائل امنیتی است و نمی توانیم آن را بگوییم محرمانه است.

اگر می‌گذاشتند کار کنیم ارز زیر 2000 هزار تومان بود

وی با بیان اینکه در کل دنیا مرسوم است که رییس بانک مرکزی در طول سال خیلی کم صحبت کند وحرف بزند برای اینکه روی حرفش حساب کنند، ادامه داد: اگر می‌گذاشتند ما کار کنیم ارز زیر 2000 هزار تومان بود.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مطرح شدن این گونه صحبت‌ها باعث ایجاد نوسانات در قیمت ارز شد گفت: آنها وقتی که این اختلافات داخلی را می‌بینند طبیعی است که ارز را بالا می‌برند وما در واقع با مطرح کردن این گونه اقدامات خواسته و یا ناخواسته خواسته‌های آنها را اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه من تلاش دارم تا آخر پول بیت‌المال را برگردانم در پاسخ به سوالی در مورد تحریم‌های جدید علیه ایران در 18 بهمن گفت:‌ در 18 بهمن خبری نیست آنها خودشان تعجب می‌کنند که چطور 700 تن طلا به ایران وارد شده و اگر چهار سال پیش ما می‌گفتیم که ما چنین سیاستی را دنبال می‌کنیم قطعا نمی گذاشتند که این اقدام صورت بگیرد و مشکل ایجاد می‌کردن .

وی افزود: از طرف دیگر اکنون باید توجه داشته باشیم که کالاهای صادراتی ما به غیر از نفت خیلی بیشتر از سالهای قبل است./ایسنا

 

 

قیمت ارز در بازار ایران و بانک مرکزی

 

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.