اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

بازیگردانی این گروه قلیل از سوی چه کسانی است؟

قصه بی پایان نمایش های سیاسی در حرم امام (ره) و قطع سخنرانی سید حسن خمینی و احمدی نژاد / لاقل حرمت حرم امام (ره) را نگه دارید

سید حسن که دیگر با این قبیل رفتارها آشنا شده،در میان همهمه گروهی قلیل، سخنانش را تا انتها ادامه داد...

انتخاب : ظاهراً این قصه ی پرغصه ی قطع سخنرانی ها، از جمله "سر دادن شعار، حین اظهارات نوه امام (ره)" پایانی ندارد، دو سال پیش در چنین روزی ، محمود احمدی نژاد (در حالی که سخنران پس از او سید حسن بود) اعلام کرد که "گوش جان می سپاریم به سخنان رهبر معظم انقلاب" ... نوه امام ، به جایگاه آمد و شعارها شروع شد، نمی گذاشتند کلام او منعقد شود و تنها این جمله از او (در واکنش به شعارها) شنیده شد: "تا بوده همین بوده"... لحظاتی بعد، رهبری معظم به جایگاه آمدند، نوه امام (ره) را به آغوش کشیدند و تلویحاً نسبت به "رواج بی اخلاقی ها" انتقاد کردند.

به گزارش انتخاب اما ظاهراً این قبیل بی اخلاقی ها ادامه دارد، سال گذشته، محمود احمدی نژاد به شکلی جنجالی گرفتار همین رفتار شد (همان روزها نیز خطاب به احمدی نژاد نوشتیم که "خرما نتوان خورد از این خار که کشتیم") و امسال نیز، دوباره همان اتفاق، به شکلی نرم تر، تکرار شد و البته واکنش او نیز ، تکراری بود: نوبت شما هم می رسد آقای رییس!

 

سید حسن خمینی، یادگار امام (ره) امروز نیز سخنران مراسم بزرگداشت امام امت بود. او که دیگر با این قبیل رفتارها آشنا شده، در میان همهمه ی گروهی قلیل ، سخنانش را تا انتها ادامه داد و حرفهایش را زد، اما مردم حاضر در این مراسم، از طرز برخورد این گروه قلیل شگفت زده شده و ناخرسندی خود از اقدامات این گروه خودسر را پس از سخنان سید حسن ابراز داشتند.

 

نکته ی آزاردهنده اما، تقلیل بزرگداشت امام خمینی (ره) به یک نمایش سیاسی و جنجال های مصنوعی و سخیف، است که قطعاً باید از سوی مسئولین امر پیگیر شده تا چنین اتفاقی، بار دیگر در مراسمی چنین دیده نشود، شاید بهتر باشد ترتیب دهندگان چنین نمایشی، بازی خود را به محل و فضایی ببرند تا در شان همان بازی های سیاسی باشد، نه حریم حرم امام (ره) که روح او نیز، قطعاً از وقوع چنین اتفاقاتی، آزرده خاطر و دل شکسته است.

سخن از "فاصله ی عمیق سیاسی و اخلاقی سید حسن خمینی و محمود احمدی نژاد" نیست و نمی توان قطع هر دو سخنرانی را به دلایل مشابه فرض کرد، اما حفظ حرمت بیت و همچنین حرم امام (ره) برای موثرین و بازیگران سیاسی، از اوجب واجبات است و بایستی لااقل این حرمت، در حرم امام حفظ شود.

 

شعارها چه بود؟

در حين سخنراني سيدحسن خميني، جمعي از حاضران بارها شعارهايي از قبيل "مرگ بر ضد ولايت فقيه"، "خوني كه در رگ ماست هديه به رهبر ماست"، "ما اهل كوفه نيستيم امام تنها بماند" و "اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده" سر دادند و سخنراني نوه امام (ره) چندين بار به همين دليل قطع شد.

 

سخنان یادگار امام (ره)

در مراسم بيست و سومين سالگرد ارتحال حضرت امام خميني(ره) كه با حضور شخصيت‌هاي لشكري و كشوري و ميهمانان خارجي برگزار شد، پس از قرائت قرآن و مرثيه‌سرايي، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني به سخنراني پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني ضمن تسليت سالروز ارتحال امام(ره) با اشاره به آيه‌اي از قران كريم گفت: طبق آيه‌اي از قرآن كريم، حضرت ابراهيم(ع) از خداوند مي‌خواهد كه او را جزو صالحين قرار دهد و لسان صدق به او عطا كند و نام نيك او را در ميان آيندگان باقي بگذارد.

 

وي با تفسير اين آيه قرآن افزود: امام خميني(ره) يكي از مصداق‌هاي اين آيه است؛ چراكه امروز در 14 خرداد با وجود اينكه امام در ميان ما نيست، اما بي‌شك دعاي حضرت ابراهيم در مورد ايشان صدق مي‌كند و خداوند او را جزو صالحين قرار داده و نام نيك او را در ميان آيندگان باقي گذاشته است و حرف‌ها و انديشه‌هاي امام در ميان نسل‌هاي بعد از او باقي مانده و خواهد ماند.

نوه امام(ره) با بيان اينكه "امام خميني(ره) خط بطلاني بر انديشه‌هاي ماترياليستي كشيد"، تصريح كرد: دين قبل از انقلاب در جامعه ظهور و بروزي نداشت اما يكي از كارهاي امام اين بود كه دين را در اجتماع و حكومت دخالت داد و اين انديشه متعالي امام(ره) در آن دوران درخشيد.

 

سيدحسن خميني با اشاره به آيه ديگري از قرآن كريم مبني بر اينكه حكومت به دست صالحان خواهد رسيد، خاطرنشان كرد: اگر خداوند بخواهد كسي را ذليل كند، كسي نمي‌تواند به او عزت دهد و اگر به كسي عزت دهد، كسي نمي‌تواند او را خوار كند. امام همواره نزد بسياري عزيز بوده، هست و خواهد بود و نام نيك او در ميان آيندگان باقي خواهد ماند؛ كما اينكه فريادش باقي مانده است.

 

وي با طرح اين پرسش كه "چرا بايد حكومت به دست صالحان برسد؟" گفت: "مستضعف" يكي از واژه‌‌هاي هويت‌دار در فرهنگ سياسي ماست و مستضعف يعني كسي كه دچار ضعف شده و جامعه موظف است به او ياري برساند. استضعاف تنها يك واژه در حوزه اقتصادي نيست بلكه در حوزه‌هاي سياسي، فرهنگي و تربيتي نيز معنا دارد. بنابراين در فرهنگ ديني اين صالحانند كه بايد تلاش كنند تا استضعاف ريشه‌كن شود و جامعه بايد مشكلات پيش آمده را برطرف كند و اين با حضور صالحان در مسند حكومت امكان‌پذير است.

 

سيدحسن خميني در پايان، از حضور گسترده مردم كه از سراسر كشور در سالروز ارتحال امام (ره) حضور داشتند و نيز از حضور مسئولان لشكري و كشوري و ميهمانان خارجي تقدير و تشكر كرد./انتخابرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.