افشاگری در باره ماجرای ممنوعیت قلیان

محمود احمدی نژاد ، طرفدار سرو قلیان در قهوه خانه ها

ماجراهای قلیانی را پایانی نیست.یک روز چاق کردن قلیان ممنوع می شود و روز دیگر فرمان آزادی آن صادر می شودو بالاخره معلوم نیست رستوران های سنتی و چایخانه ها مجاز به ارائه دادن قلیان به مشتریان هستند یا نه؟

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

شفاف: ماجراهای قلیانی را پایانی نیست.یک روز چاق کردن قلیان ممنوع می شود و روز دیگر فرمان آزادی آن صادر می شودو بالاخره معلوم نیست رستوران های سنتی و چایخانه ها مجاز به ارائه دادن قلیان به مشتریان هستند یا نه؟

در هر حال،  ضد و نقیض‌ها در باره قلیان کم کم برای قهوه خانه دار‌ها عادی می‌شود چرا که استفاده از آن یک روز ممنوع می‌شود و نیروی‌انتظامی خودش را آماده برخورد و پلمپ قهوه‌خانه‌های متخلف و شکست قلیان‌ها می‌کندو یک روز آزاد است و مشکلی برای ارایه قلیان وجود ندارد.

 

یک روز، وزارت بهداشت، قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات را با نظر دیوان عدالت اداری اجرایی می‌کند وروز دیگر هیات وزیران - که وزیر بهداشت هم در آن حضور دارد - آن را نقض می‌کند و قهوه‌خانه را از شمول اماکن عمومی خارج می‌کند و می‌گوید می‌توان در این اماکن قلیان عرضه کرد!

 

اما حلقه وزارت بهداشت- دیوان عدالت و دولت درباره این مساله کم کم به دور بی‌حاصل افتاد است و وتوی تصمیمات قلیانی اخبار هر روز رسانه هاست! وزارت بهداشت تصمیمی می‌گیرد، دیوان عدالت اداری چیز دیگری می‌گوید و دولت همه را رد می‌کند و هر بار این داستان تکرار می شود.

این بار اما در شبکه استانی اصفهان، برنامه" تریبون شهر" که روز چهارشنبه ساعت 16 پخش شده اتفاق جالبی افتاد این برنامه که با محوریت و موضوع مضرات قلیان روی آنتن رفته بود دو مهمان داشت.صفاری، مدیر گروه بهداشت استان اصفهان و تاجگردون از مسئولین اتحادیه قهوه خانه دار ها.

 

گفتگو اما در خصوص قلیان بود و صفاری که از اعضای وزارت بهداشت محسوب می شود بارها این جمله را تکرار کرد که" وزارت بهداشت بارها تا جمع آوری قطعی قلیان پیش رفت اما دست های پشت پرده جلوی این امر را گرفتند."

 

تاجگردون نیز سرانجام طاقت نیاورد و به افشاگری دست ها پشت پرده پرداخت.

وی به طور مستقیم اعلام کرد که در تاریخ 29/10/86 محمود احمدی نژاد در دستوری مستقیم، ممنوعیت استفاده از قلیان را لغو کرده است تا به این ترتیب رئیس جمهور طرفدار اصلی سرو قلیان باشد چرا که با دستور مسقیم وی جمع آوری قلیان به طور دائمی ، مدام منتفی می شود.

 

به این ترتیب عامل اصلی ارائه قلیان مضر کسی نیست جز شخص رئیس جمهور.

گفتنی است، مصرف دخانیات به عنوان یک معضل بهداشتی در جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه در حال گسترش است. بر اساس نتایج یکی از مطالعات جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات به طور متوسطحدود ۳۰ درصد افراد از زن گرفته تا مرد (۳۷ درصد مردان و ۲۳درصد زنان) در تهران ظرف ۶ ماه گذشته قلیان مصرف نموده‌اند. مردان حدود ۸ برابر بیشتر از زنان سیگار مصرف می‌کنند این در حالیست که آنان کمتر از ۲ برابر زنان قلیان می‌کشند.

بر اساس این بررسی، هزینه ماهانه مصرف قلیان برای هر ایرانی حدود ۲۱۵ هزار ریال است بدین ترتیب این هزینه روزانه از ۲ میلیارد تومان برای مصرف‌کنندگان قلیان در تهران تجاوز می‌کند.

از سوی دیگر میانگین سن افراد هنگام اولین تجربه مصرف قلیان حدود ۱۸ سال است و دختران در سن کمتری برای نخستین بار قلیان می‌کشند./شفافرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.