قيمت مسكن پس از هدفمندسازي به روایت مشاوران املاک

 

اين درحالي است كه يك مشاور املاك در منطقه سعادت‌آباد مي‌افزايد: بسياري از فروشنده‌ها از فروش ملك خود صرف‌نظر كرده‌اند و قيمت واحدهاي نوساز نيز تغيير كرده است.

 

چند هفته‌اي از اجراي قانون هدفمندي‌سازي يارانه‌ها مي‌گذرد؛ قانوني كه به اذعان همه كارشناسان، مي‌تواند ناجي اقتصاد كشور باشد. پس از اجراي اين طرح، كنترل بازار و اثرات احتمالي اين قانون بر قيمت‌ها مورد توجه خاص مسوولان بوده است. يكي از بازارهايي كه همواره از تحولات مختلف جامعه متاثر بوده، بازار مسكن است. بازاري كه مدت‌هاست در ركود به سر مي‌برد و دست‌اندركاران آن منتظر تحرك و رونقش هستند. بازاري كه قبل از اجراي اين قانون همه نگرانش بودند و احتمال افزايش قيمت در آن را مي‌دادند و اولين بخش اين بازار كه متاثر از آزادسازي قيمت حامل‌هاي انرژي مي‌شد را بازار مصالح ساختماني مي‌دانستد. بازاري كه وزير مسكن قول داده است اتفاقي درباره افزايش قيمتش رخ ندهد. ناگفته نماند كه علاوه بر افزايش قيمت مصالح ساختماني ميزان دستمزد نيز نقش به سزايي در افزايش هزينه ساخت مسكن دارد.

 

به گزارش ايسنا، به هرحال اكنون چگوني تغيير قيمت مسكن به يكي از دغدغه‌هاي اصلي فروشندگان و متقاضيان خريد تبديل شده است در اين راستا وزير مسكن و شهرسازي از قبل اجراي اين قانون و پس از اجرا بر عدم افزايش قيمت مسكن تاكيد دارد.

 

همچنين مصطفي قلي خسروي- رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك- نيز با تاكيد بر اينكه قيمت مسكن افزايش نمي‌يابد معتقد است كه از ارديبهشت ماه با كاهش قيمت‌ها نيز روبرو مي‌شويم.

 

وي همچنين معتقد است كه افزايش قيمت مسكن در بازار اگر هم رخ دهد توسط برخي سودجويان و افرادي است كه قصد مداخله در بازار و كسب سودهاي كلان را دارند بنابراين مردم و نيازمندان واقعي نبايد به توهمات ايجاد شده در بازار توجه و اقدام به خريد مسكن با قيمت بالا كنند.

 

براساس اين گزارش، جستجو در بازار و صحبت با مشاوران املاك تا حدودي اين گفته‌هاي وزير مسكن و شهرسازي و همچنين رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك را تاييد مي‌كند.

 

در اين راستا يك مشاور املاك در منطقه شوش با تاكيد بر اينكه با اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها قيمت مسكن دستخوش تغيير نشده است، در مورد اجاره‌بها مي‌گويد نرخ اجاره بها هم از فصل تابستان كه اندكي گران شده بود، تغيير نكرده است.

 

همچنين يك مشاور املاك ديگر در منطقه ستارخان تصريح مي‌كند: فعلا قيمت‌ها تغيير نكرده است اما شايعاتي درباره افزايش قيمت ملك شنيده مي‌شود.

 

يكي ديگر از دست‌اندركاران بازار مسكن در منطقه پيروزي نيز با اشاره به اينكه قيمت ملك كمي افزايش داشته است، اظهار مي‌كند: بسته به كشش مناطق مختلف فروشندگان قيمت ملك خود براي فروش را كمي افزايش داده‌اند.

 

اين در حالي است كه در منطقه قصرالدشت يك مشاور املاك با اشاره به اينكه امروز صبح دو معامله داشتيم كه به دليل حاضر نشدن فروشنده به هم خورد، مي‌گويد: عده‌اي منتظر اجراي قانون بودند تا قيمت‌ها را افزايش دهند.

 

وي همچنين از تغيير نرخ اجاره خبر مي‌دهد.

 

در همين زمينه يك مشاور املاك در منطقه شهران با اشاره به اينكه روندي كه بر بخش مسكن حاكم بود همچنان ادامه دارد، اضافه كرد: با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها قيمت ملك چندان تغيير نكرده است.

 

اين درحالي است كه يك مشاور املاك در منطقه سعادت‌آباد مي‌افزايد: بسياري از فروشنده‌ها از فروش ملك خود صرف‌نظر كرده‌اند و قيمت واحدهاي نوساز نيز تغيير كرده است.

 

وي همچنين با بيان اينكه اكنون فصل اجاره نيست، تصريح مي‌كند: در فصل تابستان نرخ اجاره افزايش يافته بود.

 

در عين حال يك مشاور املاك ديگر در منطقه ونك با بيان اينكه اجراي قانون بر قيمت‌ها تاثير گذاشته است، اظهار مي‌كند: قيمت‌ها تاحدودي بالا رفته و تا حدودي بازار را سفت كرده است.

 

اين در حالي‌است كه مشاور املاك در محدوده پونك مي‌گويد: هنوز نمي‌توان پيش‌بيني كرد كه قيمت‌ها چگونه تغيير مي‌كند.

 

همچنين يك مشاور املاك در محدوده خيابان وليعصر محدوده خيابان فرشته با بيان اينكه برخي فروشندگان قيمت‌ها را بالا برده‌اند، پيش‌بيني مي‌كند كه از پايان دي ماه قيمت‌ها تغيير داشته باشند.

 

در اين راستا يك مشاور املاك در منطقه شهرك غرب نيز از راه افتادن بازار خبر مي‌دهد.

 

براين اساس بررسي‌هاي ميداني نشان از نوسان اندك قيمت در بازار مسكن و سردرگمي برخي فروشندگان دارد. درهمين حال تعدادي از فروشندگان نيز از فروش ملك خود صرف‌نظر كرده‌اند و برخي نيز به دليل نياز مالي نه تنها قيمت‌ها را بالا نبرده بلكه بر فروش ملك خود اصرار مي‌كنند و حتي حاضر به كاهش قيمت‌ها هستند./عصرایران



رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.