نیویورک تایمز: دوربین موبایل ها قوی ترین سلاح معترضان در کشورهای عربی است

 

روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی نوشت:" در اعتراضات اخیر کشورهای عربی، دوربین موبایل ها، قوی ترین سلاح در دست شرکت کنندگان در تظاهرات مخالفان بود."

دوربین های کوچک موجود در تلفن های همراه (موبایل) هم اکنون قوی ترین سلاح در مقابل اسلحه ها و گلوله های گاز اشک آوری است که در تظاهرات های اعتراضی در خاورمیانه استفاده می شود.

نیویورک تایمز ادامه می دهد: تصاویری که با استفاده از دوربین موبایل ها از اعتراضات بحرین، مصر و تونس ضبط و منتشر شدند وسیله ای حیاتی برای ثبت واکنش دولت ها به ناآرامی ها و اعتراضاتی است که این کشورها را در برگرفته بود.

در بحرین، تصاویر ضبط و منتشر شده از خشونت ها در منامه که در سایت های اینترنتی منتشر شدند به معترضین کمک کرد تا مسئولیت این خشونت ها را برعهده دولت بگذارند و توجه جهانیان را به خواسته های خود جلب کنند.

این روزنامه اضافه می کند: دوربین موبایل ها که یک دهه پیش موضوع بسیار جدیدی بود ، هم اکنون وسیله بسیار مهم و اساسی در تظاهرات مخالفان به شمار می رود. سازمان های دفاع از حقوق بشر به اهمیت این وسیله اعتراف و توصیه هایی را درباره چگونگی استفاده تاثیر گذار از این دوربین ها منتشر کرده اند.

"جیمز کاتز" مدیر مرکز پژوهش های موبایل "روجرز" آمریکا در این باره گفت: هم اکنون فناوری به اندازه کف یک دست می تواند صحنه ای را ثبت و سراسر جهان را متوجه خود کند.

کاتز ادامه داد: دوربین های موبایل دار خنجری در حلق حکومت های قدیمی هستند. حکومت هایی  که توانسته بودند از طریق دستکاری در فناوری های قدیمی، صدای مردم را سرکوب کنند.

نیویورک تایمز ادامه می دهد: همگام با فراهم شدن امکان جاسازی دوربین فیلمبرداری در تلفن های همراه از اواخر دهه 90 میلادی، حکومت ها این امکان را دست کم می گرفتند تا اینکه در سونامی سال 2004  در جنوب شرق آسیا و پس از آن، انفجارهای مترو لندن نقش مهم دوربین موبایل ها معلوم شد....../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.